Сумська обласна бібліотека для дітей

Любі друзі!!!

Щиро вітаємо вас, наші маленькі читачі, батьки, вчителі, вихователі на сайті
Сумської обласної бібліотеки для дітей

      Запрошуємо вас здійснити віртуальну екскурсію нашою бібліотекою. Тут у просторі нашого сайту, ви можете дізнатися за яким графіком працює бібліотека, які заходи чекають на вас, дізнатися про нові надходження, знайти інформацію про насичене життя бібліотеки, наш слобожанський край.
      Отож ласкаво запрошуємо вас до Бібліотеки, де панує світ казок, пригод, фантастики, світ нових знань!

Віртуальна екскурсія бібліотекою «Знайомтесь! Дім, де зберігається дитинство»

Письменники-ювіляри

ВЕРБА КРАСНА РОЗКВІТАЄ, ПРО ВЕЛИКДЕНЬ СПОВІЩАЄ

В Україні верба першою зустрічає весну, розквітаючи «котиками» на гілках. Вона є символом життєвої сили. Саме тому, напередодні Великодня, у неділю освячують вербові гілочки, а неділя називається Вербною. Про це та інші святкові цікаві історії розповіла маленьким користувачам, вихованцям дитячого центру розвитку «АБВГДейка», бібліотекар під час народознавчої вітальні. А ще легенько торкнулася кожної дитини, примовляючи:
«Не я б’ю – верба б’є! За тиждень Великдень! Будь здоровий, як вода, а багатий, як земля». З захопленням малята розглядали і бібліотечні книги та з неабиякою фантазією розмальовували запропоновані листівки.

КОНКУРС

Грамоти переможців та сертифікати учасників обласного туру Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»

МОРКВА-МОРКВИЦЯ, ОВОЧАМ УСІМ СЕСТРИЦЯ

4 квітня – дуже смачне та корисне свято Всесвітній день моркви. Що це за день, як його відзначають, які є цікаві «морквяні» факти? На ці та інші запитання отримали відповіді учні 2-А класу СЗЗСО №12 та читайлики відділу обслуговування користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей під час проведення заходу – сторінки-вітамінки «Морква-морквиця, овочам усім сестриця». Також дітлахи послухали цікаві легенди про моркву, взяли участь у театралізованій виставі української народної казки «Морква» і з задоволенням долучилися до майстер-класу «Весела морквиця».

КАЗКОВИМИ ШЛЯХАМИ Г.Х. АНДЕРСЕНА

У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання для другокласників ЗОШ № 23 було проведено театралізований літературний вояж «Казковими шляхами Г.К. Андерсена», присвячений 220-річчю від дня народження видатного данського казкаря, на честь якого засновано Міжнародний день дитячої книги.

Неочікуваною для дітлахів стала зустріч з Гансом Кристияном і героями його казок – Чаклункою та маленькою Розбійницією з казки «Снігова королева», ролі яких майстерно виконали бібліотекарі. На казкових локаціях дітям були запропоновані: знайомство з життям та творчістю Г.К. Андерсена, подорож сторінками найвідоміших творів славетного казкаря, літературний конкурс «Переплутанина», вікторина «З якої казки загублені речі?», складання пазлів, перегляд відеомультфільму «Дюймовочка». Кожен мав змогу вибрати для себе казку Г.К. Андерсена, яка найбільше сподобалася. Було весело, цікаво, пізнавально!

Г.К. АНДЕРСЕН ТА ЙОГО КАЗКИ

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. І зовсім не випадково, адже саме в цей день народився знаний казкар багатьох  поколінь Ганс Крістіан Андерсен. Долучилися до святкування і маленькі читайлики ЗДО № 10 «Малючок». Разом з бібліотекарем Сумської обласної бібліотеки для дітей вони здійснили літературний вояж казками відомого автора.  Багато з них хлопчики й дівчатка вже знали і з задоволенням згадали  улюблених героїв, це – Русалонька, Гидке каченя, Дюймовочка, Снігова королева. А ось казка «Нове вбрання короля» була для них нова і дуже всіх звеселила. Також дітлахи мали можливість самостійно познайомитися з бібліотечними книгами.

Захід було проведено в укритті закладу.

ВЕСЕЛІ СТОРІНКИ ДЛЯ КОЖНОЇ ДИТИНКИ

Веселі історії та вірші, гумористичні казки, смішні оповідки, дотепні прислів’я – справжня літературна мозаїка до Дня гумору чекала на читайликів в нашій бібліотеці. Книги на різний смак були представлені на книжковій виставці «Смішинки – веселики». Кожен мав змогу знайти для себе веселу або навіть смішну історію, яка налаштує на позитивний лад.

Читайте та смійтеся собі на здоров’я!

ЛІТЕРАТУРНІ ПЕРЕВТІЛЕННЯ

Читання для гарного настрою

Читання робить нас більш творчими та креативними! А цікава книга не залишає байдужим нікого, особливо – дітей! Адже саме вони неабиякі майстри фантазій та перевтілення. Підтвердженням цього є читацькі історії, які відбулися під час Всеукраїнського Тижня дитячого читання в нашій бібліотеці. Допитливі читайлики з величезним задоволенням перевтілилися в героїв своїх улюблених книг. Так, маленький Семен став Івасиком-Телесиком, а його сестричка Настя завітала на справжній карнавал. Першокласниця Настуня захотіла навчитися літати на мітлі, а ось Поліна – бути схожою на Моллі Махлюй, маленьку чарівницю з улюбленої книжки, Арінка уявила себе мудрою совою, однокласники Георгій і Аліса перевтілилися в героїв казки «Пан Коцький». Неабияк здивували Варвара і Софійка, які були дуже схожі на зайчика та їжачка з «Лісової школи», Поліна стала справжньою феєю Вінкс з рожевим волоссям. А ось Мілана була справжньою красунею Мавкою з зеленим волоссям, в Айседору Мун перевтілилась загадкова Єсенія.

Літературне перевтілення принесло величезне задоволення не тільки дітям, а й бібліотекарям!

ВЕСНО НАША, ВЕСНО, ЩО ТИ НАМ ПРИНЕСЛА

Весна – це оновлення і відродження природи. Це – сонце і тепло, це – зелень і пахощі квітів, це – нове життя! Наші далекі пращури уявляли весну цілком реальною особою – стрункою, веселою, заквітчаною, співучою, молодою дівчиною. Там, де вона з’являлася, все оживало, квітувало, дзвеніло піснями. Про це дізналися наші маленькі чомусики, вихованці ЗДО №1 «Ромашка», з розповіді бібліотекаря під час проведення народознавчої скрині «Весно наша, весна, що ти нам принесла». А ще дітлахи вивчили веснянки, якими наші предки запрошували весну, пригадали прислів’я, приказки про весну, весняні свята та народні традиції, пов’язані з ними, прослухали українську народну казку «Як Квітень до Березня в гості їздив» та переглянули книги про весну. Захід було проведено в укритті закладу.